خرید(متالوژی پودر و بررسی خواص مكانيكي قطعات متالوژي پودر پايه آهني)

متالوژی پودر و بررسی خواص مكانيكي قطعات متالوژي پودر پايه آهنيمتالوژی پودر و بررسی خواص مكانيكي قطعات متالوژي پودر پايه آهني|30010044|iwo40150729|
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان متالوژی پودر و بررسی خواص مكانيكي قطعات متالوژي پودر پايه آهني وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

فهرست:متالورژی پودرخواص مكانيكي قطعات متالوژي پودر پايه آهنينتيجه‌گيريمتالورژی پودرمتالورژی پودر روشی برای ساخت و تولید قطعات فلزی و سرامیک است که اساس آن بر فشردن پودر مواد به شکل مورد نظر و تف‌جوشی آن است. تف جوشی در درجه حرارتی زیر نقطه ذوب صورت می‌‌پذیرد.متالورژی پودر بخشی کوچک ولی بسیار مهم از صنایع فلزگری می‌‌باشد. اولین کاربرد متالورژی پودر برای تولید پلاتین با دانسیته کامل بود که در قرن ۱۹ میلادی صورت گرفت چون در آن زمان امکان ذوب پلاتین به دلیل نقطه ذوب بالا وجود نداشت. در اوایل قرن بیستم فلزهای دیر گدازی مانند تنگستن، مولیبدن توسط روش متالورژی پودر شکل داده شدند. کاربیدهای سمانیت و یاتاقانهای برنزی متخلخل نسل بعدی قطعات متالورژی پودر بودند. به این صورت قطعات متالورژی پودر در انواع صنایع مانند لوازم خانگی، اسباب بازی سازی و الکترونیک کاربرد پیدا نمود. آخرین کاربردهای قطعات متالورژی پودر در صنایع خودرو سازی می‌‌بود که موازی با رشد صنایع اتومبیل سازی رشد نمود به صورتی که امروزه بقای صنعت متالورژی پودر در کشورهای صنعتی بسیار وابسته به صنعت خودرو سازی می‌‌باشد.در سال‌های ۱۹۵۰ ۱۹۶۰ روشهای نوین مانند فُرج پودر و ایزو استالیک گرم در صنعت متالورژی پودر بکار گرفته شد. این روشها با تولید قطعات با دانسیته بالا توان رقابی قطعات متالورژی پودر را افزایش دادند.گرچه روش متالورژی پودر امکانات ویژه‌ای را جهت تولید بعضی قطعات خاص فراهم ساخته است، که تولید آنها از طریق روشهای دیگر غیر ممکن یا بسیار مشکل می‌‌باشد ولی زمینه‌های که باعث فراگیر شدن استفاده از این روش گردیده است، عبارتند از :

متالورژی پودر تکنولوژیی است، پویا. در طول سالها عوامل موثر بر این فن آوری بهبود داده شده‌اند به علاوه، تولید آلیاژهایی جدید و مستحکمتر و فرآیندهای تولید قطعات با دانسیته بالا مانند (Warm compaction، ایزو استالیک گرم، فرج پودر، extrusion، Powders rolling، Incretion mounding Powders ) همراه با کنترل عالی بر زیر ساختار هم چنین خصوصیت ذاتی فن آوری متالورژی پودر در تولید مواد مرکب، امکان ساخت محصولاتی از مواد ویژه و سنتی را در طیف وسیع از خواص با بالاترین کیفیت فراهم ساخته است.با وجود تمامی مزیتهای متالورژی پودر، محدودیت این روش در اندازه و شکل قطعات تولیدی و هم چنین گران بودن ابزار و تجهیزات تولید که ظرفیتهای تولید کم را غیر اقتصادی می‌‌نماید، از نقاط ضعف این فن آوری در رقابت با دیگر فرآیندهای تولید است. توجیه استفاده از روش متالورژی پودر بر اساس تیراژ تولید می‌باشد. این امر در استفاده از متالورژی پودر در صنایع اتومبیل سازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.با وجود اینکه از نظر تاریخی متالوژی پودر از قدیمی‌ترین روشهای شکل دادن فلزات است، اما تولید در مقیاس تجارتی با این روش، از جدیدترین راههای تولید قطعات فلزی است. در دوران باستان از روشهای متالوژی پودر برای شکل دادن فلزاتی با نقطه ذوب بالاتر از آنچه در آن زمان داشتند، استفاده می‌شد. اولین بار در اوایل قرن نوزدهم بود که پودر فلزات با روشی مشابه آنچه امروزه بکار می‌رود، با متراکم نمودن به صورت یکپارچه در آورده شد.متالوژی پودر فرایند قالب گیری قطعات فلزی از پودر فلز توسط اعمال فشارهای بالا می‌باشد. پس از عمل فشردن و تراکم پودرهای فلزی، عمل تف جوشی در دمای بالا در یک اتمسفر کنترل شده، انجام پذیرفته که در آن فلز متراکم، جوش خورده و به صورت ساختمان همگن محکمی ‌پیوند می‌خوردمطالب دیگر:
📂تحقیق در مورد پرورش قارچ صدفي 47 ص 📂تحقیق در مورد پرورش و پرواربندی دام 20 ص 📂تحقیق در مورد پرورش کرم ابریشم 13 ص 📂تحقیق در مورد پرورش گاو وگاومیش 📂تحقیق در مورد پروژه فرآيند هاي ماشين كاري غيرمرسوم 📂تحقیق در مورد پروژه مالی انبارداری 85 ص 📂تحقیق در مورد پروژه مدیریت آموزشی 108 ص 📂تحقیق در مورد پروژه نهایی درس روشها و سیستمهای فازی ارائه روشی فازی برای شناسایی الگوهای عددی فارسی 25 ص 📂تحقیق در مورد پروژه گلخانه مور 📂تحقیق در مورد پلاسم گياهي 📂تحقیق در مورد پست مدرنیسم و برنامه ریزی تعلیم و تربیت 34 ص 📂تحقیق در مورد پلوراليزم ديني در نگاه شهيد مطهري 25 ص 📂تحقیق در مورد پلوراليزم ديني در نگاه شهيد مطهري 📂تحقیق در مورد پلیمر 29ص 📂تحقیق در مورد پورت موازی 23ص 📂تحقیق در مورد پيش آموزش دبستاني 33 ص 📂تحقیق در مورد پيامبر اعظم و قرآن 📂تحقیق در مورد پيكاسو و زندگي او 94 ص 📂تحقیق در مورد پیرامون زندگانی معين الاسلام و فرهنگ جدید اصفهان 20 ص 📂تحقیق در مورد پیش بینی سطح آب در مخزن با استفاده از سیستم استنتاج فازی – عصبی تطبیقی 79 ص 📂تحقیق در مورد پیوند شیمیایی و انواع آن 📂تحقیق در مورد پیوند دین و سیاست از نگاه امام خمینی 📂تحقیق در مورد چاپ افست 📂تحقیق در مورد چالشهای وزارت نفت و درجه اهمیت آنها 76 ص 📂تحقیق در مورد چای 33 ص