خرید(بررسی تأثیر پودر آجر و پودر شیشه بازیافتی بر مقاومت سایشی بتن زیرآب سدها)

بررسی تأثیر پودر آجر و پودر شیشه بازیافتی بر مقاومت سایشی بتن زیرآب سدها|50037810|iwo40150729|
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان بررسی تأثیر پودر آجر و پودر شیشه بازیافتی بر مقاومت سایشی بتن زیرآب سدها وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

مشخصات نویسندگان مقاله

حبیب الله بیات - کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر
اکبر شهابی - کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر


چکیده مقاله:

اصول متداول طراحی سبز بر ضرورت بازیافت ضایعات در صنعت ساخت و ساز نیز تأکید دارد. لیکن بازیافت ضایعات ساختمانی ممکن است موجب محدودیت هائی در ویژگی های سازه ای مصالح شود که آگاهی پیرامون تغییر رفتار مکانیکی آنها ضرورت دارد. این مقاله، یافته های یک پژوهش پیرامون اثرات بارز پودر شیشه و پودر آجر که بعنوان افزودنی در بتن حجیم مورد استفاده بوده اند را ارائه می کند و تغییرات محتمل در مقاومت سایشی و مقاومت فشاری بتن حجیم بدنبال استفاده از پودر شیشه و پودر آجر بعنوان مواد جایگزین کننده سیمان، مورد بررسی قرار گرفته اند. آزمایش ها با نمونه های مکعبی 15 سانتیمتری متعارف که از مخلوط هائی با 15، 22/5 و 30% از پودر شیشه یا پودر آجر بعنوان مواد جایگزین کننده ساخته شده بودند صورت گرفته و نمونه های شاهد با استفاده از طرح اختلاط استاندارد تهیه شده بودند. آزمایش های مقاومت فشاری و مقاومت سایشی در سن های مختلف انجام شده و نشان داد هاند که: • چون افزایش وابسته به زمان پارامترهای مقاومتی نمونه ها از یک روند متعارف پیروی می کنند، بنابراین روش شناختی پژوهش، قابل اعتماد بوده است. • پودر شیشه نشانه هائی از واکنش شیمیائی با سیمان را در نمونه های مربوطه نشان م یدهد و علیرغم پائین تر بودن پارامترهای مقاومتی نمونه ها در ابتدا، بعلت سرعت بیشتر افزایش مقاومت، چنان کمبودهائی را در طول زمان با افزایش سن نمونه ها، جبران می کنند. • به نظر می رسد پودرآجر با سیمان واکنش نداده و فقط بصورت یک پرکننده بی اثر در مخلوط حضور داشته باشد.


کلیدواژه‌ها:

پودرشیشه بازیافتی - پودر آجر - بتن حجیم - مقاومت سایشی


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


بیات, حبیب الله و اکبر شهابی، ۱۳۸۹، ، دومین کنفرانس ملی بتن ایران، تهران، انجمن بتن ایران


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (بیات, حبیب الله و اکبر شهابی، ۱۳۸۹)
برای بار دوم به بعد: (بیات و شهابی، ۱۳۸۹)مطالب دیگر:
📖فن آوری های نوین و نیازهای متاثر از آن در نظام آموزش و پرورش📖تحقیق شناخت کودکان استثنایی از نگاه خانواده و جامعه و مدرسه📖سوالات عمومی آزمون استخدامی آموزش و پرورش با پاسخنامه📖سوالات استخدامی بانک ها به همراه پاسخنامه📖دفترچه سؤالات استخدامی قضاوت (تصدی امر قضاء) سال90📖ساخت نقشه های اقلیمی با نرم افزار ARC GIS📖شناخت شیوه های تغییر رفتار آدمی📖افسردگي و راه هاي درمان آن📖بررسی نحوه تأثیر تشویق در افزایش یادگیری📖برنامه ارتقاء فرهنگ و سواد تغذیه ای جامعه📖رابطه بین وزن کودک و سن مادر📖روش های تدریس سنتی و جدید و تأثیر آن در یادگیری دانش آموزان دختر دوره راهنمایی📖سیستم های کنترل داخلی اثر بخش📖موارد استفاده از شيوه‌هاي تغيير رفتار📖مارکس و تفکر مارکسیسم📖ظهور📖مدیریت با زیرساخت های فرهنگی و ارزش های اسلامی📖كمپرسور compressor و انواع آن📖پروژة تأسيسات حرارت و برودتي📖پروژه شناسائي و كاهش آب به حساب نيامده در شبكه هاي آب رساني شهري📖گزارش کارآموزی عملیات تخریب و ساخت و ساز شرکت📖پروژه حسابداری سیستم حقوق و دستمزد آموزش و پرورش📖تمرین کششی برای افزایش انعطاف📖سانتر در فوتبال📖راشیتیسم یا نرمی استخوان